Ümitköy Halı Yıkama

Ümitköy Halı Yıkama

Ümitköy halı yıkama servisi 25 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi ile Ankara’lı hanımların başlıca tercih ettiği kurumsal bir servistir.

25 yıldır müşterilerimize üstün kalitede temizlik hizmetleri sunuyoruz. Servisimizde yıkanan halılarınız başkalarının halıları ile karışmadan, kişiye özel olarak büyük bir titizlikle yıkanır. Bunun nedeni yüksek düzeyde hijyen garantisi verebilen ender firmalardan biri olmamızdır.

Halılarınız Ümitköy Halı Yıkama Servisinde Güvende

Ümitköy halı yıkama servisi verdiği tüm temizlik hizmetlerinin arkasında durmaktadır. Temizlik hizmetlerimize sonuna kadar güveniyoruz. Tüm temizlik işlemlerimiz, çağrınızdan teslimata kadar profesyonel bir süreci içerir.

“İşini aşkla yapan dünyayı sırtında taşır.”

Ümitköy ve çevresinde 200.000 üzerinde müşterimiz hizmet kalitemizden övgü ile bahsetmektedir. Sizde profesyonel bir halı yıkama deneyimi için şimdi bizi arayabilir, üstün kalitede bir temizliği birebir test edebilirsiniz.


Üstün kalitede bir halı yıkama deneyimi için şimdi bizi arayın!

Ücretsiz Servis

0312 256 43 44


Servisimiz bir Kuzey Halı Yıkama kuruluşudur. Günümüzün gereklilikleri, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmemiz adına Ankara’nın tüm ilçelerinde şube açılışlarımızı zorunlu kıldı. Bu yüzden her ilçeye bir şube açmaya karar verdik.

Ümitköy Halı Yıkama 5000m² kapalı alanı ve günlük 2000m² halı yıkama kapasitesi ile Ankara’nın tartışmasız en büyük halı yıkama kompleksidir. Avrupa’dan ithal makine parkurumuz tüm süreci profesyonel bir şekilde düzenler. Güler yüzlü ve işinin ehli profesyonel ekiplerimiz en iyi şekilde hizmetlerimize katkı sağlamaktadır.

Ümitköy’de Halı Yıkatmanın Tam Zamanı!

Ümitköy Halı Yıkama servisi olarak tüm temizlik uygulamalarımızı her halının kendi türüne ve halı yıkama talimat namesine uygun olarak ifa ediyoruz. Talimat name dışında kesinlikle halıya zarar verebilecek bir işlem uygulanmamaktadır. Halılarınız Avrupa’nın 1 numarası olan ERA111 endüstriyel naturemax halı şampuanları ile yıkanmaktadır.

ERA111 halılarınızın diplerine yerleşmiş olan tüm bakteri ve tozları halı zemininden söker atar. Uzun süreli koruma sağlar, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korur, üstün kalitede hijyen sağlar.

Ümitköy Halı Yıkama

Halılarımız günlük yaşamımızın bir parçası, hemde en önemlilerinden birisi, zira tüm ev yaşantımız halılarımızın üzerinde geçiyor. Tüm sevdiklerimiz, çocuklar, evcil hayvanlar dahil tüm ev ahalisi yaşamını halılarımızın üzerinde geçiriyor. Bu bağlamda halı yıkama uygulamaları hayatımız için çok önemli bir konumda bulunuyor.

Lütfen halı yıkamacınızın halılarınızı, hangi şart ve ortamlarda yıkadığını dikkatlice araştırın. Oto Yıkama ve Merdiven altı mekanlarda sözde halı yıkama hizmeti verdiğini idda eden korsan temizlikçilerden uzak durun.

Halı Yıkama Genel Bilgiler:

  1. Halılarınızı maksimum 6 ayda bir profesyonel bir halı yıkama servisinde yıkatın!
  2. Evde halı yıkama ve leke çıkartma yöntemlerinde halı yıkama talimatına uyun!
  3. Servisinizin halı yıkama talimatlarına göre yıkama yaptığından emin olun!
  4. Servisinizin profesyonel bir firma olup olmadığını araştırın. Güvenilir yerlerden hizmet alın!
  5. Halılarınızı günlük olarak süpürün ve mutlaka hava almasını sağlayın!
  6. Kullanmadığınız halılarınızı “halı hurcu” ile muhafaza edin. Arada bir havalandırın!

Servisimizde ayrıca Koltuk Yıkama, Stor Perde Yıkama ve Halı Tamiri hizmetlerimizden de yararlana bilirsiniz.

Koltuk Yıkama sayfamızda koltuk yıkama hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için bağlantıya tıklayın! Ümitköy Koltuk Yıkama

Ümitköy Stor Perde Yıkama sayfamızda Stor ve Zebra Perde yıkama ve bakım konularında detaylı bilgiler verilmektedir.

Ümitköy Halı Tamiri sayfamızda halı tamiri konularında detaylı bilgiler verilmektedir. Bu makalelerimizide dikkatlice okumanız bilgi dağarcığınızı geliştirmeniz ve hergün evimizde kullandığımız sıradan eşyalarımızın aslında hiçte sıradan olmadığını keşfetmenizi sağlayacaktır.

Servisimizi tercih eden 300.000 Ankara’lı müşterilerimize kucak dolusu sevgilerimizi sunuyoruz.

 


ÇAYYOLU ve ÜMİTKÖY ADI NEREDEN GELİYOR?

 

Ankara’nın Aydınlık Yüzü Ümitköy

Köyün eski adı Kutuğun’dur. Yaklaşık 400 yıllık bir köydür. Bölgedeki ilk kamulaştırma 1947 ve 1959 yıllarında Eskişehir yolu çevresinde Silahlı Kuvvetler tarafından yapılmıştır. 1967 yılında Çayyolu olarak yetiştirilen Kutuğun Köyü Alacaatlı, Bağlıca, Yapracık köyleri ile Beytepe ve Zırhlı Birlikler Okulu ile çevrili 15-20 haneli tarım ve hayvancılıkla uğraşan, geniş araziye sahip tipik bir Anadolu köyü görünümündeydi.

1968 yılından itibaren bölge şehirleşme ve yapılaşmaya açılmıştır. Bölgede ilk kooperatif Bayındırlık Bakanlığında çalışan bir grup memurun kurduğu Büyük Ümit İşçi Konut Yapı Kooperatifidir. Ümitköy adı anılan kooperatifin kurucusu ve bir süre başkanlığını yürüten Ümit İnceefe’den gelmektedir… 1980’lere kadar köy halkı şehir merkezinde yaşarken imarlaşma ile beraber köye geri dönüş başlamıştır.

Köyün tanınmış aileleri Arslan ve Koç sülalesidir. 1950’li yıllarda Kutuğun adıyla bilinen bugünkü Çayyolu Köyü, buraya adını veren çayında balık tutulan ve Ankara’nın piknik yapmak ve köyde üretilen taze yumurta ve süt gibi ürünleri satın almak amacıyla genellikle hafta sonlarında ziyaret edilen mesire yeriydi.

1990’lardan sonra…

Bir de şimdiki halini tanıyalım; Siteleri, evleri, apartmanları, rezidansları, bir çok gözde restaurantları, barları, cafeleri, parkları, bahçeleri ve en önemlisi sinema ve de tiyatrosuyla Ankara’nın en gözde semti olmuştur. Modern şehircilik örneğini Çayyolu’nda görebiliyoruz. Sitelerin bahçeleri bakımlı ve hepsinin otoparkı var. Bu da görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor. Parklarımız çoğaldı, evlerimizin önündeki yeşilliklerin yanısıra parklarımızdaki  ağaçlarımız büyüdü, daha da güzelleşti. Şimdi sıra bizlerde bu güzelliklerin kıymetini bilip, korumak, daha güzelini yaratmak…

Ancak olumsuzlukları da belirtmek gerekir ki, Çayyolu’muzun çirkinleşmesine, sıradanlaşmasına izin vermeyelim. İlk başta bina yoğunlukları artırıldı. Yazımın ilk satırlarında da yazdığım gibi Çayyolu balık tutulan içinden çay’ların geçtiği bir yerdi. Bunların hepsi kurutuldu. Üzerlerine ya park ya da binalar dikildi. Bu alanlar korunarak  modernize edilseydi,  diğer yerleşim yerlerinden farklı bir mimari yaratılsa idi daha bir dikkat çekici olmaz mıydı? Hafta sonları Safranbolu, Beypazarına kaçmak yerine eskiden piknik için gelenlere, daha çok alternatif yaratılmış olarak, daha fazla kişi gezmek için buraları tercih ederdi. Artık değiştiremeyiz. Olanı koruyup yeşil alanların tükenmesine izin vermemeliyiz.

Çayyolu Ümitköy…

Çevresinde akaryakıt istasyonu olmasına rağmen ağaçlandırılacak alanlara istasyon yapılmasına göz yummamalıyız. Şu sıralarda bir başka sıkıntı da ulaşım sorunu. Metronun hizmete girmesiyle sorun azalacağına arttı. Henüz tamamlanmadan seçim nedeniyle apar topar açıldı. O yüzden sürekli sorun çıkmakta. Ayrıca metro gece çalışmamakta. Otobüslerde kaldırıldığı ve de dolmuşların azlığı nedeniyle gece Çayyolu’na ancak özel arabanızla veya taksi ile gelebilirsiniz.

Çayyolu’muzda güzelliklerin korunması, geliştirilmesi, sorunların dile getirilmesi için muhtarlarımızla iletişim halinde de olmalıyız. Muhtarlarımız, bizim seçtiğimiz kişi ve temsilcimizdir. Birlik, beraberlik içinde güç birliği yaparsak, ancak başarılı oluruz. O yüzden sitemize Muhtarlarımızın iletişim bilgilerini koyduk. İsteyen ulaşabilir.

Yaşadığımız yerler sahiplerinden izler taşır, karakterimizi gösterir. Şimdi buraları zevkimize ve rahat yaşamamıza göre düzenletmenin zamanı. Çirkinliklere izin vermemenin zamanı. Ankara’nın gri görüntüsünün aksine renkli bir ruhla, birbirinden güzel çiçeklerle donatılmış, yeşilin tonlarını buluşturacağımız bir Çayyolu yaratalım…

Daha güzel yarınlara…

Güner Çetin
ÇADER Bşk. Yard.

 

Coğrafya

Ankara merkeze 20 km uzaklıktadır.

Yıllara göre köy nüfus verileri

1993 yılı itibarıyla 20.918

2012 yılı itibarıyla: 167.000

Ekonomi

Köyün ekonomisi eskiden tarım ve hayvancılığa dayalıydı. Ankara merkezine eklemlenen büyük bir yerleşim biriminin merkezinde kalması nedeniyle, günümüzde bu ekonomik faaliyetler neredeyse tamamen ortadan kalkmıştır.

Koordinatlar: 39.88637823927167°′N, 32.696921825408936°′E

Kaynak: https://www.cayyolu.org.tr/cayyolu/